Vandaag een Targa Florio up-date. Ik verzamel alleen de periode van 1951 t/m 1973. Inmiddels heb ik 20 van 23 overall winnaars. Sommige modellen moet ik wat aanpassen of een kit bouwen. Voor de laatste 3 ben ik in onderhandeling met een paar kleine modelfabrikanten

Eén heeft een handgebouwd model maar ik hoop een kit los te peuteren
Porsche wist de Targa Florio maar liefst 11 maal te winnen. Juist dit zeer bochtige circuit op Sicillië bleek uitmate geschikt voor de wagens uit Stuttgart. Met veel al kleinere motoren en licht wagens bleef Porsche de beesten van Ferrari de baas.
Porsche 718 RS60 winnaar Targa Florio 1960 (1/43 Model by Jolly Models)

Rijders waren Bonnier en G. Hill
Porsche 550 RS winnaar Targa Florio 1956 (1/43 model by Schuco)

Rijders waren Maglioli en Von Hanstein
Porsche 907 C winnaar Targa Florio 1968 (1/43 model by Axel'R)

Rijders waren Elfort en Maglioli.
De kit van Axel'R verastte mij zeer. Dit bijna huiskamer merk te noemen merk levert goede kwaliteit en wordt als prepainted kit geleverd.
Hoewel ikzelf een model van de Porsche 910 van Mercury heb staan om om te bouwen naar de Targa Florio winnaar, denk ik dat ik de in 2008 uitkomende Axel'R versie ook ga kopen.
Denk dat juist dit merk zeker een goede opstap is voor de beginnende bouwer
