Pagina 1 van 2
Standaardjes
Geplaatst: do 02 mar 2006 13:44
door MisterT
Weet iemand waar ik standaardjes zou kunnen kopen om modelauto's op te zetten? Kan gewoon iets van plexiglas zijn oid. Mijn vitrinekast is vol en nu staat alles zo op elkaar alsof het een occasionshow is. Ik wil de auto's een beetje verdelen over meerdere lagen.
Een voorbeeldje staat hier:
http://www.namac.nl/Neurenberg/pagina_neurenberg_143_1.htm, de 8ste foto van boven, met de Beetle's erop.
Ik ben zelf niet handig genoeg om dit zelf te maken en dan wordt het ook nooit zo mooi als ik het wil hebben.
Geplaatst: do 02 mar 2006 13:48
door Ricardo
http://www.winkelmateriaal.nl/ (info: Kwiebje)
Onder het kopje zuiltjes, etalagedisplays. Ik weet niet of het wat is

Geplaatst: do 02 mar 2006 14:03
door kwiebje
Als je die plaatjes zelf gaat maken heb je grote kans dat het mislukt omdat dan die voetjes niet recht zijn of iets dergelijks. De voetjes zijn niet goedkoop maar je hebt dan wel rechte en mooie. Heb ook zelf eens geinformeerd om ze zelf te maken maar dan kom ik op veel meer uit dan dat ze bij die winkel kosten. Hopelijk heb je wat aan de link

Geplaatst: do 02 mar 2006 14:17
door porsche959
je kan het ook eens met een wijnglas proberen (op z'n kop neerzetten!)..... bij auto's met een schaal van 1:18 ziet dat er best wel redelijk uit, en je kan ze zo uit de kast pakken

Geplaatst: do 02 mar 2006 14:25
door a vd winkel
Je kunt ook een soort van U-profielen van aluminium (2 of 3 mm dik) laten zetten (misschien kun je eens biuj een metaalverwerkend bedrijf informeren naar afval-strips van RVS, aluminium of gegalvanizeerd staal). Voordeel hiervan is dat men op de plek van 1 model 2 of 3 modellen boven elkaar kwijt kan zonder dat de modellen ruimer uit elkaar gezet moeten worden. De standaard zie er dan uit als een op zijn zij gelegde U met haakse hoeken.
Toegevoegd na 2 minuten:
Deze U profielen zijn natuurlijk ook hetzelfde te gebruiken als de perspex bruggetjes die eerder vernoemd werden.
Geplaatst: do 02 mar 2006 14:46
door MisterT
Ik zal eens bij die winkel kijken. Meestal als ik zelf iets wil maken loop ik net zo lang door de Praxis tot ik iets heb gevonden waar ik iets mee kan. Het probleem is dan alleen dat het nooit zo mooi wordt als een product uit de winkel. Maar ik kan wel eens gaan kijken.
Toegevoegd na 6 minuten:
Bij "etalagedisplays" staan ook de plexiglazen bruggetjes van de foto.
Geplaatst: do 02 mar 2006 16:23
door JoostV6
Zelf acryl ombuigen is haast niet te doen als je niet de juiste gereedschappen in huis hebt. (uit ervaring!)
Zelf zagen gaat nooit goed want dan krijg je van die kartels aan de randen omdat de zaag warm wordt, dus nooit mooi
Het acryl het juiste punt verhitten om te buigen met je moeders föhn gaat ook nooit goed want dan is het standaardje wat je probeert te maken weer scheef en een tweede keer verhitten werkt vaak ook niet
De display leveranciers hebben mooie zaag en verwarmingsmachines om het acryl te zagen en te buigen. Op het gewenste formaat.
Ik ben een paar keer bij zo'n leverancier geweest en gezien hoe ze die ombuigingen maken met die machines. Wel interessant om te zien
Deze heb ik dan ook in mijn vitrine's staan
Zie:
viewtopic.php?p=37912#37912
Geplaatst: do 02 mar 2006 17:02
door MisterT
Maar jij die dingen dus gewoon laten maken?
Ik kan de foto's op dit moment niet uitvergroten aangezien Imageshack een beetje traag is.
Geplaatst: do 02 mar 2006 17:08
door The Red Dream
Ik heb de plexiglas standaardjes bij
http://www.retif.nl/ gekocht.
Wellicht, dat zo'n Retif winkel bij je in de buurt ligt.
In diverse maten en lengtes zijn ze te krijgen. Zie foto's. Bij de onderste foto is het moeilijk te zien door de spiegel achterwand van de kast, maar als je goed kijkt, dan kun je de standaardjes liggend en staand plaatsen, zodat je trapsgewijs de modellen kunt opstellen. Het is maar een voorbeeldje, maar als je verschillende maten hebt, dan je zeer mooi resultaat boeken betreft displayen en opvullen van "verloren" ruimtes in je vitrine kasten.

Geplaatst: do 02 mar 2006 17:16
door St. Paul
Bij de Xenos verkochten ze fotokubussen die als je ze uit elkaar haalt 2 plexiglazen bruggetjes opleveren van ruim 8 cm hoog (en breed en diep dus, gezien het een kubus is

). Maar het ligt er ook een beetje aan wat je er mee wilt voor welke schaal. Ik weet niet of ze ze nog hebben maar misschien wel de moeite een keer te kijken of het wat is.
Verder laat ik mijn vader uit de hotels altijd bepaalde shampoo mee nemen. Die zit in van die kleine plastic bakjes die dan weer precies de tussenmaat vormen tussen een grondlocatie voor 1:43 modellen en de hoge locaties voor 1:43 die ik maak met lange rechte borrelglaasjes. Ziet er allemaal wel oke uit, en kost me stukken minder dan speciale houders . En vind ik ooit iets beters heb ik een heel glasservice staan.

Geplaatst: do 02 mar 2006 18:22
door MisterT
Er zit een Retif winkel in Duiven zie ik en daar kom ik vaak (op Nieuwgraaf dan), dus daar ga ik binnenkort even een keertje langs.
Geplaatst: do 02 mar 2006 18:24
door autofreakie

Als ik het mij goed heriner maakt Aa standaartjes
Geplaatst: vr 03 mar 2006 23:34
door Donkervoort
St. Paul schreef:Bij de Xenos verkochten ze fotokubussen die als je ze uit elkaar haalt 2 plexiglazen bruggetjes opleveren van ruim 8 cm hoog
Dat was een hele goede tip Paul!! Het staat verbazend mooi!
Een slimme en relatief goedkope oplossing. Voor 1/43 echt een aanrader als je ook met ruimte gebrek zit!

Foto's!
Geplaatst: wo 08 mar 2006 15:33
door Donkervoort
Op verzoek van Remi even een afbeelding.
Ik heb ze gekocht bij de Blokker, bij de Xenos waren ze niet meer te krijgen.
Kleine : 2 Euro
Grote : 4 Euro
Voordelen: ruimtebesparend, overzichtelijk en goedkoop!

Geplaatst: wo 08 mar 2006 17:26
door BMW M3

, Leuk dat je nog even foto's plaatst, maar het is toch niks voor mij denk ik, ik heb gewoon een vitrine en ik heb heus nog wel ruimte maar het is zeker een leuk iedee en het ziet er niet slecht uit moet ik zeggen!
