24u francorchamps
Geplaatst: wo 26 jul 2006 09:35
Wie van jullie gaat er
naar de 24 uren van francorchamps ?
Het belooft wederom de moeite te zijn
naar de 24 uren van francorchamps ?
Het belooft wederom de moeite te zijn

...behalve dat het zal gaan regenen!Gilles schreef:Neem maar ne grote paraplu mee want met francorchamps
weet je nooit![]()
autosport.nl schreef:De nieuwe Porsche 911 GT3 RSR beleeft a.s. weekend tijdens de 24 Uren van Spa-Francorchamps zijn debuut. Porsche heeft voor de Endurance-klassieker twee auto's ingeschreven.
Wereldpremiere 911GT3 RSR op Spa
Voor de 24 Uren van Spa heeft het team van Olaf Manthey twee gloed nieuwe Porsche 911 GT-RSR ingeschreven voor de volgende combinaties; startnummer 111 wordt bemand door Timo Bernhard, Marc Lieb en Pedro Lamy. Startnummer 197 wordt bestuurd door Lucas Luhr, Sascha Maassen en Marcel Tiemann.
De 24 Uren van Spa wordt door het team van Olaf Mantey en Porsche als een test beschouwd. De auto komt na Spa dit seizoen niet meer in actie. De auto is ingedeeld in de klasse van de nationale GT'S, de z.g. Groep 2(Belcar).Vanaf 2007 is de nieuwe 911 GT3 RSR voor privéteams te koop. Deze teams wonnen vanaf 2001 in Spa steeds hun klasse en in 2003 boekte Porsche zelfs de algemene overwinning. Zoals bekend boekte de 991 GT3 een record aantal overwinningen in de ALMS, LMES, Langstreckenpokal, Daytona, Sebring, Le Mans en de Nürburgring.
De nieuwe 911GT3 RS is zodanig geconstruceerd, dat hij geschikt is voor het ACO-Le Mans reglement, FIA GT, IMSA, VLN. Volgens de FIA specificaties beschikt de nieuwe 911 GT3 RS over een miniumgewicht van 1225 kg, terwijl zijn voorganger over 1125 kg beschikte. Ook de velgen zijn naar 14 inch vergroot. Er mag 34 kilo ballast in het voertuig geplaatst worden om het zwaartepunt van de auto te verbeteren.
De 911GT3 RSR is uitgerust met een 3,8L Motor die ongeveer 485 pk. levert. Tevens maakt men gebruik van de vertrouwde sequentiële zesbak, terwijl in 2007 de bak van de ALMS-Spyder RS gebruikt gaat worden.