Afgelopen weekend druk aan het fotograferen geweest hier dus het eerste resultaat in de vorm van een F1 update, in het kader van een nieuw verzamelddoel: nu ook de "nr 2 Rijders":
Regazzoni, Ferrari 312T, 1975. Minichamps
Regazzoni, Ferrari 312T2, 1976, Quartzo
Regazzoni was een zeer kleurrijke persoonlijkheid en een spectaculaire coureur, ondanks zijn Italiaans aandoende naam een Zwitser. Hij was redelijk succesvol in de F1 en sportscars met oa 5 F1 overwinningen voor Ferrari. Regazzoni reed van 1970 t/m 1976 muv 1973 voor Ferrari zowel in de F1 als in de sportscars . In 1974 was Regazzoni door Ferrari weer als eerste rijder aangenomen. Teamgenoot was Niki Lauda. In 1974 verloor Regazzoni de titel met 3 punten aan Fittipaldi en werd 2e. Het werd in 1974 al snel duidelijk dat de ervaren Regazzoni een zware dobber had aan Lauda. In 1975 en 1976 stond hij volledig bij de snellere Lauda in schaduw en werd 2 x 5e in het wk. In 1977 werd Regazzoni vervangen door Reutemann. De daaropvolgende seizoenen reed hij met weinig succes voor Ensign, Shadow en Williams. Regazzoni bezorgde Williams wel zijn eerste zege in de F1. Maar kreeg geen nieuw contract meer. Na een zware crash met een Ensign in 1980 raakte hij verlamd aan beide benen. Maar reed nog wel races in aangepaste auto's. In december 2006 overleed Regazzoni op 67 jarige leeftijd bij een verkeersongeluk.
De modellen zijn van Quartzo en Minichamps en absoluut topmodellen in vergelijking tot de Hotwheels brouwsels!! Ik hoop dat verantwoordelijken bij Hotwheels eens een keer de moeite nemen deze merken goed bestuderen. Ze laten mijns inziens zien hoe je voor een redelijk bedrag een goed model kunt maken.
Goed voor alle duidelijkheid:
