Het verzamelen van modelauto's is op zich niet zo moeilijk. Er is genoeg te koop in soorten, maten, merken, kwaliteiten en prijzen.
Bepalen wat je wilt gaan verzamelen en wat je níet gaat verzamelen is een heel ander verhaal.
"Schrijven is schrappen" zei Godfried Bomans ooit, en het hetzelfde geldt voor verzamelen, althans in mijn geval.
Door de jaren heen is er van alles voorbij gekomen: Dinky Collection, Volkswagens (daar reed pa vroeger in), de jaren '70, Panhards etcetera.
In alle denkbare schalen en soorten. Het leidde tot kopen en weer verkopen.
Intussen heb ik een thema gevonden waarin meerdere dingen samenkomen: Franse modelauto's uit de jaren '50-'70 in schaal 1:18.
Modelauto's, nostalgie, liefde voor Frankrijk, de aloude Route Nationale naar het zonnige zuiden en mijn hobby fotografie kan ik hierin mooi combineren.
De sfeer is bepalend. Gaandeweg dit topic ben ik overschakeld van diverse merken (Solido, Maisto, Norev) naar alleen Norev. De kwaliteit springt er echt wel uit. Hier en daar een klein uitstapje naar een kleiner kioskmodel. De in oktober/november 2010 bij Action verkochte Michelinmodellen bijvoorbeeld, die tegen een dumpprijs van 2 euro 69 werden verkocht.
Qua sfeer sluit ik zoveel mogelijk aan bij http://www.thierry-dubois.com/ en http://www.nationale7.com/.
En inspiratie doe je vanzelf op als je door Frankrijk tourt:




Bonne Route!